אם אתם מרגישים

שמשהו עובר על הילד שלכם

ואין לכם עם מי לדבר, יש מענה.

המרכז הטיפולי הוא מרחב אינטימי ומגונן לילדים ונוער שנפגעו ומשפחותיהם. כאן הם לומדים שהם לא לבד – יש מה לעשות ויש מי שיכול לעזור.

זהו מקום נעים ורגוע שמאפשר להם לפרוק את הכאב, להשמיע את קולם ולהניע תהליכי שיקום וצמיחה פיזיים ונפשיים מותאמים למשפחה החרדית, ומתוך התחשבות מלאה ברגישות הקהילתית סביב הנושא. כאן גם נציע כתף תומכת וייעוץ פרקטי להורה המודאג ונסייע לו להבין נכון את המצב של ילדו שנפגע, לקבל הכוונה מקצועית ומרגיעה, להבין מה הוא עבר ואת התהליך הצפוי לו. הדיאלוג הפתוח חשוב במיוחד לאור מורכבות העיסוק בנושא בתוך עולמה החינוכי של המשפחה והקהילה החרדית וההשלכות החברתיות והמשפחתיות שנובעות ממנו. לכן תהליך הטיפול מותאם באופן פרטני לכל מקרה ברגישות ובשיתוף ההורים בשקיפות מלאה והקשבה.

המרכז מספק במידת הצורך ליווי לצוות החינוכי מתוך ראיה של המסגרת החינוכית כגורם משמעותי בעולמו של הילד, במטרה ליצור לילד ולמשפחתו סביבה עוטפת ותומכת לעתיד בריא.

מהלך הטיפול

הורים שפונים אלינו מחשש שילדם נפגע מוזמנים תחילה למפגש אפיון ראשוני [אינטייק] עם עובדת סוציאלית או מטפל מקצועי. פגישה זו מיועדת להבנת פרטי המקרה והערכת מצב מקצועית ומתקיים בנוכחות ההורים בלבד, בשלב זה ללא הילד.
במהלך הפגישה ההורים מספרים על מה שאירע, על הקשיים וההשלכות, מסבירים מדוע פנו לטיפול, מה הם מצפים שיקרה או ישתנה באמצעות הטיפול ועוד. הם גם יכולים לשמוע על עבודת מרכז "מענה", איך נוכל לסייע לילדם, לשמוע בפירוט מה קורה בחדר הטיפול ולשאול כל שאלה. זו גם הזדמנות להתרשם מהמקום עצמו, להכיר את הצוות המסור ולהתחבר למקום שיסייע לילדם בתקופה הקרובה. לאחר האינטייק הצוות המקצועי מבצע הערכת מצב ומחליט אם אכן קיים צורך בטיפול לילד ולמשפחה ואת סגנון ההתערבות הנכון במקרה זה.

 

פגישת האינטייק מסובסדת משמעותית כדי שכל הורה יוכל לקבל את המידע המלא עבור ילדו, ללא חסם כלכלי.

בהמשך אנחנו בוחנים כל מקרה לגופו ובונים תכנית טיפול פרטנית המותאמת באופן ספציפי לילד, למשפחתו ולהשקפת עולמם ברגישות ומתוך התחשבות מדוקדקת במורכבות העיסוק בנושא בקהילה החרדית.

איך נדע שילד
עבר תקיפה?

זכור!
לתגובתך יש משמעות עצומה.
אל תגיב סתם, היוועץ ופעל ברגישות.

קבל למייל את
"5 הכללים כיצד תזהה אם ילדך נפגע??"